Ankara’nın çikolatası mı ünlüymüş? dediğinizi duyuyoruz. Ankara’ya yakışan çikolata, ağza atıldığı anda eriyen, kırıldığında ise içinden taze fındık ve fıstığın fırladığı, sonuna gelindiğinde damakta bıraktığı tat ile mest eden bir çikolata olmalı bizce… İstanbul kökenli Sahi markası sesimizi duyup Ankaralıları bu lezzetten mahrum etmemiş. Paketleri 80’li yıllardaki Zafer Meydanı, Kuğulu Park, Kızılay Meydanı gibi eski Ankara resimleri ile kaplanmış Başkent Çikolataları‘ndan bahsediyoruz. Başka birçok ürünü olan Sahi, şehirlere özgü çikolatalar ile hem ağızları tatlandırıyor hem de anıları canlandırıyor.

baskent cikolatalari lavarla 2

Şehrin eski halini resmeden ambalajları özel tasarımcıların elinden çıkmış. Bu tasarım ürünleriyle unutulmaya yüz tutan lezzetleri ve görüntüleri bir arada toplayan çikolataların ister keyfini kendiniz çıkartın ister sevdiklerinize başkent nostaljisi yapın.

Sahi’nin bize Ankara nostaljisini derinden yaşattığı bir diğer ürün ise Eski Ankara Dolmuşlarını resmettiği magnetleri. Magnetler Bahçeli-Kızılay ve Aydınlıkevler-Kuğulupar arasında gidip gelmiş taksi dolmuşları resmediyor.

eski ankara dolmuslari lavarla 2

eski ankara dolmuslari lavarla

Ankara’daki marketlerin raflarında yeni yeni görünen Başkent Çikolataları’na ve magnetlere kendi sitelerinden de ulaşabilirsiniz. Şimdilik afiyetle kalın….

Başlık görseli: @ankaraetkinlik on instagram

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here