24.5 C
Ankara, Tr
21 Temmuz 2019 Pazar

Mart, 2019

20mar(mar 20)19:0030(mar 30)19:00Ötekileşme ve Umursamazlık Üzerine Bir Sergi | Gizlenmiş OlanAnkara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)19:00 - 19:00 (30) AFSAD, Kavaklıdere Mah., Bestekar Sokak 28/21, 06680 Çankaya/AnkaraEtkinlik Tipi:Sergi

more

Etkinlik Detayları

İstanbul, Tokyo ve Selanik’te Mart ayında çağdaş sanat eserleri ile sergilerde yer alan yazar/sanatçı Erhan Us’un yeni kişisel sergisi; The Hidden One / Gizlenmiş Olan, 20-30 Mart tarihleri arasında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD)’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatçının sekiz ülkede çektiği fotoğraflardan oluşan seri; kitlelerin umursamazlığı, ötekileşme,toplum baskısı, önyargı, empati yoksunluğu gibi kavramları, pencereler ve kişinin kendini konumlandığı alanlar üzerinden ele alıyor. Konum ve fikirler arasındaki ince çizgilere vurgu yapılan sergide, Us’un fotoğraflarına, çağdaş sanat çalışmaları da eşlik edecek. Sanatçı, önceki kişisel / karma sergilerinde ve Aralık’ta yayımlanan Dijital Prestij kitabında da kutuplaşma ve entelektüel ölüm gibi konulara ayrıntılı biçimde değinmişti.

Sergi Manifestosu

Bir şeyi; başka bir yerden görmek, içinde bulunmadan, tamamını yaşamadan… Pencereler; içeride veya dışarıda, bilerek uzakta veya farkında olmadan yakında olmayı anlatıyor bu sefer. Önyargıyı, empati yoksunluğunu, duyarsızlığı haykırıyor.

Dokuz yıl boyunca; Kore, Hong Kong, İtalya, İngiltere, Japonya, Türkiye, KKTC, Birleşik Arap Emirlikleri’nde birikmiş bir seri olarak kendini dışarı attı; ‘Gizlenmiş Olan’. İnsanın sadece beynine karşı sorumluluğu olan, anlamak ve anlatmak kapsamında…

Ne zaman?

20 (Çarşamba) 19:00 - 30 (Cumartesi) 19:00

Nerede?

AFSAD

Kavaklıdere Mah., Bestekar Sokak 28/21, 06680 Çankaya/Ankara

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here

X