Flamenko Ankara Derneği, yıl içinde yaptığı büyük etkinliklere bir yenisini daha ekliyor, MaviSiyah & David Perez “Endülüs’ten Anadolu’ya” Flamenko Konserini düzenliyor. Güzel bir bahar gününde, böylesine güzel bir konseri keyifle izlemenizi dileriz…

ENDÜLÜS’TEN ANADOLU’YA

Parlayan, kavurucu bir güneş. Çatlamış topraklar. Buğday ve ayçiçeği tarlaları. Deniz kokusu. Ve yakılan bir türkü, söylenen bir yanık şarkı.

İki toprağın, Endülüs ve Anadolu’nun ortak ruhları.

İkisi bu projede birleşti.

Coşkulu, hüzünlü, tutkulu …

Flamenko ve Türk müziği…

Bir flamenkonun peşinde, Ege’li bir ozan; dansçıya eşlik eden bir neyzen; Karadeniz’e uzanan bir Endülüs’lü.

Hepsini müzik birleştirdi, müzik kaynaştırdı.

Bu muhteşem deneyimi yaşamak için…

Endülüs’ten Anadolu’ya…

mavi-siyah-flamenko Ankara-lavarla 2

Mavi Siyah Flamenko topluluğunun besteci ve kurucusu Ceyhun Güneş’in projelendirdiği, İspanya dans birincisi David Perezin danslarıyla görsel bir şölene dönüşen, Abdurrahman Tarikçi’nin sesi ve bağlamasıyla bozkırlarımızda gezip, Bilgin Canaz’ın Ney’i ile ruhumuza işleyen, Burak Altuni’nin yanık sesi ve Mert Baycan’ın flamenkoya ve anadolu’ya özgü perküsyonuyla Endülüse uzanan ve aynı sahnede “bir bütün” olan, “tek vücud”ta hayat bulan bir proje ‘Endülüs’ten Anadolu’ ya..

Bu özverili ve yoğun çalışmaların sonucu ortaya çıkan projede yer alan sanatçıların her biri kendi alanında çok değerli ustalar. Onların elinin değdiği, emeklerini akıttıkları her projede olduğu gibi, bu projede de seyircilere, olağanüstü bir müzikal sonuç ve muhteşem bir görsellik sunuluyor.

1 saati geçen gösteride kullanılan müzikler, İspanya Flamenko dans birincisi David Perez’in muhteşem danslarıyla birleştirilmiş; yöresel Flamenko ve Türk müziklerinin icrasının yanı sıra, sanatçıların kendi bestelerinin, kendi müziklerinin de izleyicilere ulaşması sağlanmış.

Sanatçılar, diğer örneklerine kıyasla tam bir müzikal bütünlük sağlanan bu gösteride, iki kültürün yakınlığını ve benzer yönlerini ortaya seriyor, ortak duygular tattırıyor.

Dans: David Perez
Gitar: Ceyhun Güneş
Ney: Bilgin Canaz
Bağlama-Bas-Vokal: Abdurrahman Tarikçi
Gitar-Vokal: Burak Altuni
Perküsyon: Mert Baycan

MaviSiyah & David Perez “Endülüs’ten Anadolu’ya” Flamenko Konseri
Tarih: 27 Mayıs Cuma, 2016
Yer: Çankaya Üniversitesi, Balgat Kampüsü, Kırmızı Salon- Ankara
Saat: 20:00

Bilet satış: Biletix ve Flamenko Ankara Derneği
İletişim: flamenkoankara@gmail.com
0312 466 02 03/ 0530 415 8580

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here