Yılın son ayına ve bültenine geldik. Mevsimler, aylar, etkinlikler geçti. Yıl boyunca çocuklu aileler ve de çocuklar için paylaştığımız birbirinden değerli etkinliklerin bazılarına gidebildiniz, bazılarına gidemediniz. Sevdikleriniz de oldu, sevmedikleriniz de. Çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmek için bültenlerimizi takip ettiğiniz, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdiden yeni yılınızı kutluyor, yeni bültenlerde görüşmeyi bekliyoruz. Bakalım Ankara’da yaşayan çocuklu aileler için Lavarla Çocuk Bülteni’nde neleri öneriyoruz?


Sinema: Karlar Ülkesi 2
karlar ülkesi, karlar ilkesi2, elsa, anna, sinema

Uzun zamandır beklenen film artık vizyonda. Elsa ve Anna kardeşlerin yeni ve duygu dolu macerası için sabırsızlanan çocuklar sinema salonuna koşarak gideceklerdir.


Tiyatro Oyunları:
Yedi Yapılı Kent ve Çizmeli Kedi

tiyatro oyunu, devlet tiyatrosu, çizmeli kedi tiyaro oyunu, devlet tiyatrosu, yadi kapılı kent

Yedi Kapılı Kent: Yedi kapısı olan kocaman bir kentte, neden korktuklarını bilmedikleri bir şeyden korkan insanları konu alan bir oyun. Ay boyunca 75. Yıl Sahnesi ile Küçük Tiyatro sahnelerinde oynanacaktır. Biletler, Biletinial’dan temin edilebilir.

Çizmeli Kedi : Erzurum Devlet Tiyatrosu oyunu olan Çizmeli Kedi, Kral tarafından saraydan kovulan Farfara adlı kedinin saraya yeniden girme hikayesini konu almaktadır. Ankara Ziraat Sahnesi’nde 10-11-12-13 Aralıkta sahnelenecektir.


Çocuklar İçin Masallar

çocuklar için masallar, çocuklar için masallar

3-7 ve 8-12 yaşlarındaki çocuklar için bu ay harika bir önerimiz var. Masal sevmeyen çocuk yok, Selin Akoğlu ile Çocuklar için Masallar etkinliği evde masal dinleme keyfinden biraz daha ileri bir keyif sağlayacak.

Yer: Venus Sirius
Adres: Uğur Mumcu Caddesi 29/3


Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

sanatla oyun, erimtan müzesi sergisi

Sunay Akın Sanatın Oyuncakları Koleksiyonu‘ndan bir seçki sizleri Erimtan’da bekliyor. Bu harika sergiyi görmediyseniz 1 Mart 2020 tarihine kadar vaktiniz olsa da siz yine de acele edin.

erimtan müzesi etkinlikleri, çocuk atölyeleri

Müzede çocuklar için keyifli atölyeler planlanmış. Programda çalgı atölyesi, kukla atölyesi ve ayın anlamını içeren yılbaşı temalı aile yogası gibi farklı seçenekler sizleri bekliyor.

Websitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Atölyeler ücretlidir. Müzedeki çocuk atölyeleri hakkında burdan bilgi alabilirsiniz.
Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Rahmi Koç Müzesi Etkinlikleri

rahmi koç müzesi, çocuk atölyeleri

rahmi koç müzesi, çocuk atölyeleri

Aralık ayında çocuklar için müzede planlanan atölyelere ilave olarak gençler için de güzel bir önerimiz var. Rahmi Koç Müzesi’nde Eylül Kuzgunbay ile Yazma Oyunları ay boyunca 4 hafta sürecek bir atölye sizleri bekliyor.

Yer: Rahmi Koç Müzesi


Oyunlarla Matematik Atölyesi

can gürses, matematik atölyesi, oyunlarla matematik

Matematiğin korkulacak değil sevilecek bir ders olduğunu gösteren ve de matematik seven çocuklar için keyifli bir atölye. 29 Ekimde başladı ve her pazar öğleden sonra.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı
Adres: Paris Caddesi No: 14 Kavaklıdere / Ankara


 Martı Seramik

çocuklarla seramik

Çocuklar, her pazar seramik sanatçısı Özlem Esen’le birlikte sürekli ya da tek seferlik seramik çalışması yapabilir.

Yer: Martı Seramik
Adres: Altay Mah. Söğüt Cad. Erland Residence 12/A No:5 Etimesgut/Eryaman


Tosca Çocuk Atölyesi

çocuklarla sanat, tosca çocuk atölyeleri

Tosca çocuk atölyeleri her cumartesi ve pazar günü saat 11.00’de. Atölyelere tek günlük ve aylık katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0312 4650548

Yer: Tosca Art Design
Adres: Üsküp Caddesi 23/3 Çankaya


Aralık ayı Ankara çocuk etkinliklerini derlediğimiz Lavarla Çocuk bültenimizin sonuna geldik. Çocuklarınızla birlikte kaliteli bir etkinliğe, müzeye, sergiye, geziye gitmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz üzülmeyin. Çocuklarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip sarılmanız ve Ankara’nın tadını çıkarmanız yeter.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here