Şeker tadındaki bayramımızı geride bırakıp uzun tatili bitirenlerle kaldığımız yerden şehir hayatına devam edelim. Bakalım okulların kapandığı haziran ayında çocuklu aileleri hangi etkinlikler bekliyor?


Cer Modern Etkinlikleri

Masal Resimleyelim 8-9 Haziran
Sanatçılar Alexander Calder 15-16 Haziran
Büyülü Afrika Sanatı 22-23 Haziran
Dansçı Karakterler Yarat 29-30 Haziran

Yer: Cer Modern
Adres: Altınsoy Cad. No:3 Sıhhıye (Adliye Yanı)


Erimtan Müzesi

Okulların kapanmasıyla müzelerin yaz okulu etkinlikleri başlıyor. Erimtan Müzesi’nin birbirinden keyifli etkinliklerle dolu programına bakmayı unutmayınız.
1. Grup: 25-28 Haziran
Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi yaz okulu etkinliklerinin ilk programını açıkladı. 25-28 Haziran tarihleri arasındaki ilk grubun programını görmeden yaz okulu tercihinizi yapmayınız.
Yer: Rahmi Koç Müzesi


Batı Sanat Atölyesi

Müzeler kadar Batı Sanat Atölyesi de sanatın pek çok dalının içinde olduğu yaratıcı bir yaz okulu programı hazırlamış. Çayyolu tarafında oturanlar için güzel bir seçenek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Batı Sanat Atölyesi
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner kışlalı mah. 2840. Cad. No:8 Çayyolu


Doğa Severlere Önerimiz

5-9 yaşındaki çocuklar için düzenlenen “Ormanda Bir Gün” atölyesi, 9 Haziran’da Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda yapılacak. Doğada olmak isteyen, macera sever çocuklar için keyifli bir seçenek. Detaylar için tıklayınız.

Yer: Ahlatlıbel Atatürk Parkı


Gezi Önerimiz:
İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi

Türkiye İş Bankası, Ankara’daki 90 yıllık üçüncü genel müdürlük binasını İktisadi Bağımsızlık Müzesi’ne çevirdi. Müzede, Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren ülkemizin iktisadi bağımsızlık yolunda attığı büyük adımlar, bankanın tarihiyle birlikte ele alınıp gelişim süreci anlatılıyor. Çocukların da ilgisini çekecek olan müzeyi vakit kaybetmeden gezmeyi unutmayınız.

Adres: Cam Sok. No:3 Ulus, Altındağ/Ankara
Açılış – Kapanış : 10:00 – 18:00 Pazartesi kapalı


Sinema:
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2

2016’da ilkini izlediğimiz, evde bıraktığımız hayvanlarımızı daha iyi anlamamızı sağlayan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 filminde yeni bir macera bekliyor kahramanlarımızı. Yoksa yeni bir köpekten sonra şimdi de bir bebek mi geliyor eve?


Babalar Günü Önerimiz:

Haziran ayının özel günlerinden bir de babalar günü. Babalarıyla farklı bir etkinlik yapmak isteyen çocuklar için “Babalar Günü Kurabiye Atölyesi” güzel bir seçenek.

Yer: Divan Çukurhan


Çocuklarınızla birlikte kaliteli bir etkinliğe, müzeye, sergiye, geziye gitmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz üzülmeyin. Çocuklarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip sarılmanız yeter.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here