Yaz mevsiminin geldiğini her ne kadar yağmurlardan anlayamasak da azalan bazı etkinliklerden anlayabiliyoruz. Özellikle devlet tiyatrolarının tatil sezonunun başlaması, çocuklar için kaliteli tiyatro izleme seçeneğini kaldırdı. Geriye, elimizde müzeler ve müzelerdeki atölyeler, sergiler kaldı. Yağmurların azalmasıyla açık hava etkinliklerinin keyfini yaşamaya başlayacağız yeniden.

Bakalım bu ay Ankaralı çocuklar için neler var?


Sinema: Peter Pan ve Tinkerbell

Peter Pan ve arkadaşları gizli adada mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Adanın huzuru için Peter Pan ve arkadaşlarının gizli adayı ve sihirli kitabı korumaları gerekir. Fakat Kaptan Kanca ve korsanları bir süredir peşinde oldukları Peter Pan ve arkadaşlarını güçlerini kötüye kullanarak ele geçirir. Gizli ada ve sihirli kitap artık tehlike altındadır. Tinker Bell ve arkadaşları Peter Pan ve sihirli kitabı kurtarıp adanın güvenliğini sağlayabilecek midir?


Türkiye Sirki: Eğlendiren Hayvansız Sirk

Türkiye’nin ilk hayvansız sirki Ankara’daki gösterilerine devam ediyor. Çocuklar kadar yetişkinlerin de eğlenerek, gülen yüzlerle çıktığı sirk çadırındaki gösterileri için son fırsat.

Tarih: 2-3-9-10 Haziran
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yer: Forum Outlet Ankara Otoparkı


Tiyatro: Crazy Cats Müzikali

Devlet tiyatroları, nöbetçi tiyatro uygulamasına başlamış olsa da henüz programlarında çocuk oyunu görünmediği için önerilerim özel tiyatrolardan olacak. Crazy Cats Müzikali, çılgın kedilerin aslında ne kadar yetenekli ve beraberlik içinde olduklarını gösteren bir oyun. Danslar ve müzikler eşliğinde eğlenceli bir oyun izlemek isteyenler kaçırmasın.

Tarih: 16 Haziran
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yer: Ankara MSM / ACTOR STUDIO Sahne Sanatları Merkezi


Kırmızı Başlıklı Merida

Kırmızı başlıklı kız masalı artık geride kaldı. Yeni kahramanımız Merida’nın ormanda başına gelen komik ve eğlenceli olayların anlatıldığı bir çocuk müzikali, özellikle kız çocuklarının ilgisini çekecektir.

Tarih: 2 Haziran
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yer: Ankara MSM / ACTOR STUDIO Sahne Sanatları Merkezi


Erimtan Müzesi: Fantastik Kahramanlar

Erimtan Müzesi çocuk atölyesinde bu hafta “Fantastik Kahramanlar” atölyesi var. Müze ortamındaki bu keyifli deneyimi kaçırmayın.

Tarih: 3 Haziran Pazar – 14.00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Müze Önerimiz: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

Gökyay Satranç Müzesi; Altındağ Belediyesi sınırları içerisinde, tarihi dokuyu yansıtan eski Ankara evi mimarisiyle de etkileyici bir atmosfere sahip. Hem koleksiyonları görmek, hem de mimari etkisini hissetmek için ziyaret edilmesi gereken müzelerden biri.

Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. 
Adres: 
Hamam Arkası Sakarya Mah. Basamaklı Sok. No:3 Altındağ


Rahmi Koç Müzesi: Kukla Atölyesi

4-6 yaş arası çocuklar için eğlenceli bir müze etkinliği, Rahmi Koç Müzesi’nin keyifli ortamında olmanızı tavsiye ederiz.

Tarih: 2 Haziran – 11.00/12:00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Rahmi Koç Müzesi


Cer Modern : Çocuk Atölyeleri

2 Haziran/ Sanatçılar -HENRI MATISSE : Her ay farklı bir sanatçının tanıtıldığı, eserlerinden ilham alarak çocukların kendi sanat eserlerini ürettiği bir atölyedir.
5-7 Yaş grubu Cumartesi 14:00-15:30
7-11 Yaş grubu Cumartesi 16:30-18:00 Pazar 11:00-12:30

9- 10 Haziran/ AİLEMLE KİL ATÖLYESİ : Sihirli kapların, aile heykelinin, sevilen hayvan figürlerinin ailelerle birlikte kilden üretildiği bir atölyedir.
5-7 Yaş grubu Cumartesi 14:00-15:30
7-11 Yaş grubu Cumartesi 16:30-18:00 Pazar 11:00-12:30 / 14:00-15:30

16-17 Haziran/ AÇIK HAVADA RESİM: Su Perilerinin, mavi trenin, CerModern’in bahçesindeki ağaçların resminin çizileceği keyifli bir atölyedir.
5-7 Yaş grubu Cumartesi 14:00-15:30
7-11 Yaş grubu Cumartesi 16:30-18:00 Pazar 11:00-12:30 / 14:00-15:30

23- 24 Haziran/ KES YAP : Kağıtlarla, fotoğraflarla, çizimlerle farklı farklı kolajlar yapılan yaratıcı bir atölyedir.
5-7 Yaş grubu Cumartesi 14:00-15:30
7-11 Yaş grubu Cumartesi 16:30-18:00 Pazar 11:00-12:30 / 14:00-15:30

Yer: Cer Modern
Adres: Altınsoy Cad. No:3 Sıhhıye (Adliye Yanı)


Sergi: Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Mezuniyet Sergisi

Sanata meraklı çocuklara, üniversiteden mezun olma heyecanı yaşayan gençlerin sergisi, gezmek için güzel bir seçenek olacaktır.

Tarih: 1-18 Haziran
Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
Adres: Kenndy Cad. No:4 Kavaklıdere


Bültenimiz haziran ayı boyunca güncellenecektir. Tekrar tekrar bakmayı unutmayınız. Çocuklarınızla bir etkinliğe, müzeye, sergiye gidebilmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz de üzülmeyin. Onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip, sarılmanız yeter. 

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here