Ankara’ya en yakışan mevsim olan sonbahar bitmek üzere ama hala çocuklarınızla birlikte dökülen yaprakların tadını çıkarmak için şansınız var. Hem doğanın dönüşümüne şahit olmak, hem de kar gelmeden açık havanın tadını çıkarmak için park/doğa etkinliği yapmanızı tavsiye ederken, bir yandan da bakalım bu ay çocuklarınızla başka neler yapabilirsiniz?

Ankara’da yaşayan çocuklu aileler için Lavarla Çocuk bülteninde Kasım ayı etkinliklerini derledik.


Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

sanatla oyun, erimtan, çocukla sergi, oyuncak, ankara

25 Ekim 2019-1 Mart 2020 tarihleri arasında Sunay Akın Sanatın Oyuncakları Koleksiyonu‘ndan bir seçki sizleri Erimtan’da bekliyor. Bu harika sergiyi görmenizi tavsiye ederiz.

sanatla oyun, erimtan, çocuk atölye müzik, çocuk konser, erimtan

2 Kasım cumartesi günü saat 14.00′de çocuklar, animasyon ve sinemanın öncüsü sayılan zoetropun ortaya çıkış hikayesini öğrenecek, hareket ve görüntü arasındaki ilişkiyi yorumlayacak ve kendi animasyonlarını tasarlayacaklar.

9 Kasım cumartesi saat 13.30′da Müzede Müzik Minikler programının ilk konseri olacak. “Bu Ne Biçim Mozart!” Anlatımlı çocuk konseri deneyimi müziksever çocuklar için keyifli bir seçenek.

Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Atölye ücretlidir.
Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Rahmi Koç Müzesi Etkinlikleri

ankara, cocuk etkinligi rahmi koc muzesi, cocuk atolyesi

2 Kasım cumartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında Kirigami ile Matemetik Atölyesi

3 Kasım pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında Fenakistiskop Animasyon Atölyesi

Yer: Rahmi Koç Müzesi


 

Gökyay  Vakfı Satranç Müzesisatranc muzesi gokyay ankara

Satranç öğrenmek isteyenler, kurs arayanlar Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’ndeki kursları düşünebilirsiniz. Detayları telefonla ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Yer: Gökyay Vakfı Satranç Müzesi
Adres: Hamam Arkası Sakarya Mah. Basamaklı Sok.  No:3


Oyunlarla Matematik Atölyesi

Matematiğin korkulacak değil sevilecek bir ders olduğunu çocukların deneyimleyebileceği keyifli bir atölye. 29 Ekimden itibaren her pazar öğleden sonra.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı
Adres: Paris Caddesi No: 14 Kavaklıdere / Ankara


Atölye Martı

atölye martı, kitap kulübü, çocuklar

Kitap okumayı, felsefeyi seven çocuklar için Martı Çocuk Atölyelerini tavsiye ederiz.

Yer: Trio Dans ve Sanat Akademisi
Tarih: 30 Kasım Cumartesi
Adres: Barbaros Mah, Aynalı Çarşı, Tunalı Hilmi Cd. 89-90, Çankaya


Gezi Önerimiz: Anıtkabir

ANITKABİR, 10 kasım, Atatürk

10 Kasım Anıtkabir ziyareti için önemli tarihlerden biri, özellikle akşam da açık olması sebebiyle etkileyici ortamına tanık olmak isteyenlere tavsiye ederiz. Müzesini gezip, her yerde yankılanan Atatürk’ün sesini duymak için gitmelisiniz.


Sinema: Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi

sinema, çocuk filmi, bulmaca kulesi

Çizgi filmini severek izleyen çocukları sinemada yeni bir macera bekliyor. Hikaye; Aslı, Can ve Mert’in bir kaza sonucu başka bir boyuta ışınlanıp Bulmaca Kulesi denilen yerde yollarını bulmak ve gizemleri çözmeye çalışmasıyla başlıyor. Çocuklar Kule’nin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile tanışıyorlar. Lugit’le birlikte Kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozuyor ve Kule’den ayrılarak Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bir bölgeye ulaşıyorlar. Lugit ile Dev Kuş’un yuvasında buluşmak üzere yolları ayrılıyor. Böylece Lugit’i bulmak ve Dev Kuş’a ulaşmak için tehlikeler ve bulmacalarla dolu amansız bir maceraya atılıyorlar.


Tiyatro: Mavi Pullu Balık

tiyatro, mavi pullu balık, çocuk

Hasta padişahın iyileşmesi için Mavi Pullu Balık’ın pullarına ihtiyaç vardır. Şehzade Alican pulları toplayıp babasına getirmek için harekete geçer. Detaylı bilgi, tarih ve bilet için tıklayınız.

Tarih: 5-6-7-8-9-10-12-13-14-15-17 Kasım


Kasım ayı Ankara çocuk etkinliklerini derlediğimiz Lavarla Çocuk bültenimizin sonuna geldik. Çocuklarınızla birlikte kaliteli bir etkinliğe, müzeye, sergiye, geziye gitmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz üzülmeyin. Çocuklarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip sarılmanız ve Ankara’nın tadını çıkarmanız yeter.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here