Çocuklu aileler için faydalı seçenekler her geçen gün artıyor. Aileler “Ankara’da çocukla gidilecek yer yok” söylemini çoktan bıraktı. AVM’lere alternatiflerin artması, ailelerin bilinçlenmesi çocukları sevindiren gelişmeler. Lavarla olarak elimizden geldiğince; Ankaralı çocuklar daha çok sanat, daha çok bilim, daha çok oyun deneyimi yaşasın diye her ay “Lavarla Çocuk Etkinlik Bülteni” hazırlamaya karar verdik.

Bakalım bu ay Ankara’da çocuklar için neler var?

Cin Ali Vakfı

Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 7-10 yaş grubuna yönelik olarak yapılacak yazarlık atölyesi; yazmayı seven çocuklar için eğlenceli bir etkinlik. 

Tarih: 18 Mart Pazar
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz
Yer: Cin Ali Vakfı
Adres: Bülten Sokak No:32

Cer Modern

CerModern bünyesindeki CerÇocuk birbirinden güzel ve renkli atölyeler düzenliyor. Mart ayı boyunca yapılacak atölyeler; çocukların sanatın her dalıyla tanışmaları sağlanıyor. Atölyeler ücretlidir.

Tarih: 
17-18 Mart Dizelerin Renkleri
24-25 Mart Uçan Kuşlar
31 Mart Maskeler
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Yer: Cer Modern
Adres: Altınsoy Cad. No:3 06101/Sıhhıye
  Devlet Tiyatrosu: Alice Harikalar Diyarında

Bir tavşan deliğinden geçen Alice, kendini fantastik bir dünyada bulur. Alice’in başına gelen tuhaf olaylar yoluyla, yetişkin dünyasının, bir çocuğun gözünden ne kadar saçma göründüğünü izleriz.

Tarih: 18-20-22-25 Mart
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer: Küçük Tiyatro
Altı+Bir Sanat Merkezi

6-10 yaş arası çocuklara yönelik sanat tarihi atölyesinde bu pazar; Van Gogh’un dünyasını keşfe çıkıp, eserlerinden karışık teknikle kolajlar yapılacak.
Tarih: 18 Mart  saat 12:00/14:00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Altı+Bir Sanat Merkezi
Adres: Güneş Sokak 17/2 Kavaklıdere

Takı Atölyesi

Pazar çocuk atölyesinde bu hafta; çocuklarla eski dönem takıları hakkında konuşup, kilden takılar tasarlanacak bu keyifli atölyeyi kaçırmayın.

Tarih: 18 Mart Pazar – 14.00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşur. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Rahmi Koç Müzesi’nin hafta sonları yaptıkları tüm etkinlikleri/atölyeleri takip edebilirsiniz.

 Tarih: 3 Mart Pazar – 11.00/12:30
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Rahmi Koç Müzesi

Hamurla Uğraşmayı Seven Çocuklara
Ays Kitchen’dan Atölyeler

 

Mutfak işlerini, pasta/pizza/kek yapımını keyifli hale getiren Ays Kitchen’ın atölyeleri çocuklara eğlenceli deneyimler yaşatıyor. Cumartesi günü keyifli bir pizza atölyesi çocukları bekliyor.

 Tarih: 17 Mart
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Ays Kitchen Cafe

Sinema: Tavşan Peter

Yaramaz tavşan Peter ve arkadaşı, boş bir kır evine yerleşip sakin bir hayat sürmektedir. Ancak bu durum, suratsız Bay McGregor’un ortaya çıkmasıyla değişir. İmha işi için gelmiş olan Bay McGregor ile sevimli kahramanlar arasında büyük bir çatışma başlar.


 Dünyanın En Güzel Gülümsemesi Avuçlarımda

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği “Dünyanın En Güzel Gülümsemesi Avuçlarımda” adlı drama, aile içi yanlış iletişimden kaynaklanan sorunları anlatırken, çözüm önerileri sunmaktadır.

Tarih: 28 Mart Çarşamba – 19.30
Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Konferans Salonu

 Erken Çocukluk Toplantıları II

Erken Çocuklu Toplantıları II paneli Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Okul çağı sorunları, çocuklarla kaliteli zaman geçirme ve çocuklarda gecikmiş konuşma konuları tartışılacaktır.
Tarih: 25 Mart Pazar -12.00
Yer: Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Her iki etkinlik de ücretsizdir.

Bültenimiz mart ayı boyunca güncellenecektir. Tekrar tekrar bakmayı unutmayınız. Çocuklarınızla bir etkinliğe, müzeye, sergiye gidebilmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz de üzülmeyin. Onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip, sarılmanız yeterli.

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here