İlkbahar mevsimini geride bırakmaya hazırlanırken, yaz sıcaklarını şimdiden yaşamaya başladık. Hızla gelen sıcak havalar çocuklu aileler için yeşil alanları, parkları cazip hale getirdi. Bol bol Seğmenler, Ahlatlıbel, Eymir, Lozan Park planları yaparken; bir yandan da bültenimizdeki etkinlikleri değerlendirmenizi öneririm.

Bakalım bu ay Ankara’da çocuklar ve çocuklu aileler için neler var?


Rahmi Koç Müzesi: Tasarım Atölyesi

Rahmi Koç Müzesi’nin hafta sonu çocuk etkinliği minyatür evler tasarım atölyesine katılabilirsiniz.

 Tarih: 5 Mayıs – 11.00/12:00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Rahmi Koç Müzesi


Erimtan: Mitolojik Hikayelerle Çocuk Yogası

Pazar çocuk atölyesinde bu hafta, çocuklarla mitolojik hikâyeler hakkında konuşurken çocuk yogası yapma deneyimini kaçırmayın.

Tarih: 6 Mayıs Pazar – 14.00
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Sinema: Fındık İşi 2

Sincap Surly ve arkadaşlarının yaşadığı fındık dükkanı adeta bir cennet gibidir. Bütün gün yemek, oyun, eğlence… Ama bir gün dükkandaki bir kaza sonucu Surly ve arkadaşları evsiz kalır. Kalacak başka bir yer bulamadıkları için diğer arkadaşlarının yaşadığı parka geri dönerler. Yeşil, çim, huzur… Kulağa hoş gelse de rahata alışan Surly için pek de kolay olmaz doğaya dönmek! Ama bir gün, tam da düzenleri oturmaya başlamışken kötü bir haber gelir. Yaşadıkları park lunapark olacaktır! Surly’nin öncülüğünde çılgın ekibimiz, yuvalarını kurtarmak için hayatlarının en önemli, beklenmedik ve komik macerasına çıkar.


Müze Önerimiz: PTT Pul Müzesi

Ankara müzeler bakımından en zengin şehirlerden biri, PTT Pul Müzesi tarihi binası ve çeşitli konulardaki pulları ile görülmeye değer.

Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. 
Adres: 
Anafartalar Mahallesi, Atatürk Blv No:13


Devlet Tiyatrosu: Arkadaş

Bir sokak köpeği ve bir çocuğun tanışıp arkadaş olma hikâyesi. Sahnede herkes arkadaş ve yaptıkları tek şey oyun oynamak.

Tarih: 6-13 Mayıs
Biletler için buraya tıklayınız.
Yer:
Şinasi Sahnesi


Türkiye Sirki: Eğlendiren Hayvansız Sirk

“Her şey çocukları sevmekle başlar” diyerek dünyanın en kıymetli varlıklarına “hayvansız sirk” gösterileri yapmak için yola çıkmış bir ekiple tanışmak, 3.000 kişi kapasiteli çadırda ses ve ışık görselleri ile keyifli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir fırsat. Eğlenceli, bir o kadar da keyifli gösteriler vaat eden bu sirkte palyaçolar, sihirbazlar, akrobatlar, ip cambazları var.

Tarih: 25-26-27 Mayıs
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yer: Armada Avm


Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konseri: Utku Aşan Piyano Resitali

Utku Aşan piyanoyla 7 yaşında tanışan ve genç yaşında pek çok başarılara imza atan bir yetenek. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı genç bir yeteneğin performansını dinleyerek kutlamayı seçebilirsiniz.

Tarih: 15 Nisan
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Mozarthaus Sanat ve Konser Evi


Mom Kids Festivali

Ankara’nın öncüsü Güven Sağlık Grubu’nun ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen bu festivalde bebeğiniz için pek çok şeyi bulabileceksiniz. Anne, bebek, çocuk sağlığı konusunda uzman doktorların söyleşileri olacak. Hamile anne adaylarından, çocuklu ailelere, merak ettiğiniz ve denemek istediğiniz ürünleri yakından görüp etkinliklerle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, atölye çalışmalarına katılabileceğiniz, hamile yogası yaparken birbirinden keyifli müzikler dinleyebileceğiniz, tasarım ürünleri stantlarında size özel ürünlere sahip olabilir çocuk tiyatrosu ile miniğiniz ile birlikte keyifli saatler yaşayabilirsiniz.

Tarih: 11-12-13 Mayıs
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yer: Güven Yaşam
Adres: Alacaatlı Cad. No:15 Çayyolu


TOBB Üniversitesi: Geleceği Üretenler Atölyesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, GARAJ Kuluçka Merkezi’nin katkılarıyla Dijital Çağ Atölyesi tarafından düzenlenen birinci programı kaçıranlar için “Geleceği Üretenler Programı-2” başlıyor. 2018 yılı mayıs ve haziran ayları (4 hafta), 6-15 yaş arası öğrenciler için teknoloji üretim dönemi olacak şekilde tasarlanmış. Merkezi “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan, teknoloji ve bilişim odaklı Baltık eğitim sistemi ile kurgulanmış dijital neslin buluşma noktası Dijital Çağ Atölyesi, “Geleceği Üretenler Programı” ile 6-15 yaş arası ilkokul ve ortaokul öğrencilerine TOBB Üniversitesi’nde kapılarını açıyor.

Atölye, “herkes bir şeyler üretebilir/üretmelidir!” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde 6-15 yaş arasındaki dijital nesle yönelik tasarlanmış. Teknolojiye bağımlı durumdaki yeni nesli üretime teşvik eden “Maker Eğitim Hareketi” 21. yüzyıl becerileri ile eğitimde dönüşümü hedef alan bir inisiyatif. Daha üretken, yaratıcı, meraklı, girişimci, geleceğin toplumuna hazır, teknoloji okur- yazarı çocukların geleceğine inanan herkesi TOBB Üniversitesi GARAJ Kuluçka Merkezi’ne bekliyorlar.

Detaylı bilgi için tıklayınız


Anneler Günü Önerisi

Anneler günü için Erimtan harika bir program seçeneği sunuyor. Güne sabah kahvaltıyla başlayabilir, sorasında takı atölyesinde çocuklar elleriyle hediyelerini keyifle tasarlayabilirler.


Bültenimiz mayıs ayı boyunca güncellenecektir. Tekrar tekrar bakmayı unutmayınız. Çocuklarınızla bir etkinliğe, müzeye, sergiye gidebilmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz de üzülmeyin. Onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip, sarılmanız yeter. 

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here