Ara tatili de bitirdiğimize göre, yeni ayın etkinliklerine bir göz atabiliriz.


Bu Ay Önerimiz: Behiç Ak Sergisi

Çocuk edebiyatı dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan, değerli yazar Behiç Ak “Yazan Çizen Behiç Ak” sergisi ile 4-27 Şubat tarihlerinde Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde sizleri bekliyor olacak. Açılış 4 Şubat saat 18.30’da.

Adres: Yıldızevler Mahallesi Şehit Mustafa Doğan Caddesi No:59


Rahmi Koç Müzesi

Müzede keyifli bir atölye çalışması için kayıt yaptırmayı unutmayınız. Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.

Yer: Rahmi Koç Müzesi


Altı+Bir Kültür ve Sanat Merkezi Etkinlikleri

Şubat ayı çocuk atölyeleri; 9 Şubat Çocuklar Kitap Kapağı Tasarlıyor 13.00-15.00
9-23 Şubat Karikatür Atölyesi 12.00-14.00
17 Şubat Uygulamalı Sanat Tarihi Atölyesi 11.00-13.00
Yer: Altı+Bir Kültür Sanat Merkezi
Adres: Güneş Sokak 17/2 Kavaklıdere


Atölye MARS

Atölye Mars, sanatın ruhunuza kattığı renkleri tatmanız için sizleri atölyelerine çağırıyor.
2, 9, 16 Şubat saat 14.30’da Heykel Atölyesine davetlisiniz.
Rezervasyon için: 05414782723
Adres: Kuzgun Sokak, 26/B Aşağı Ayrancı


Batı Sanat Atölyesi

Batı Sanat Atölyesi, sanatsever çocuklar için sanatla dolu hafta sonu geçirme imkanı sunuyor. Her hafta sonu yapılan resim ve seramik atölyeleri için detaylı bilgi almayı unutmayınız. İletişim: 03122403444


Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Batı Sanat Atölyesi
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner kışlalı mah. 2840. Cad. No:8 Çayyolu


Sinema: Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3

Hicks ve  Ejderhası Dişsiz’in maceraları sevenleri için keyifle devam ediyor. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2’de kazandıkları barış, Dişsiz’in yeni keşfi ile önemini kaybeder. Dişsiz, artık tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhayı keşfeder. Bu dişi ejderha, vahşi ve zorludur. Tehlike bir kez daha kapıya dayandığında ve Hicks’in otoritesi sınandığında, ejderha da binici de, kendi türünü korumak için önemli kararlar vermek zorunda kalacaktır.


Devlet Tiyatrosu: Mavi Kuş

Madam Berlingo’nun kızı mutsuzluk hastalığına yakalanmıştır. Tek isteği onu mutlu eden “Mavi Kuş”u bulabilmektir. Arkadaşları Tiltil ile Mitil adındaki iki kardeş “Mavi Kuş”u bulabilmek için bir yolculuğa çıkarlar. Bu aslında bir düştür. Bu düşsel yolculukta mutluluğun aslında kendi hayatlarının çok da uzağında olmadığını anlarlar. Çocuklara mutlu olmayı öğretemeyiz çünkü onlar zaten küçücük bir şeyle mutlu olmayı bilirler. Biz onlara yüreklerindeki mutlu olma tutkusunu kaybetmemeyi öğretebiliriz ancak.

3, 10, 17, 19, 21, 24, 26, 28 Şubat Akün Sahnesi
Biletler için tıklayınız


Oyunlarla Matematik Atölyesi

10 Şubat’ta başlayıp dönem sonuna kadar her hafta sonu devam edecek olan bu atölye için kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz. Matematiğin korkulacak değil sevilecek bir ders olduğunu çocukların deneyimleyebileceği keyifli bir atölye.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı
Adres: Paris Caddesi No: 14 Kavaklıdere / AnkaraKitap fuarını kaçırmayın, çocukları hem kitaplarla hem de sevdikleri yazarlarla buluşturmak için önemli bir fırsat. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 


Çocuklarınızla birlikte kaliteli bir etkinliğe, müzeye, sergiye, geziye gitmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz, üzülmeyin. Onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip sarılmanız yeter.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here