Okulların kapanmasına az kaldı derken uzun yaz tatili geldi, hatta bir kısmı geçti bile. Bakalım temmuz ayında Ankara’da çocuklu aileleri neler bekliyor? Okul öncesi ve sonrası çocuklar için yaş gruplarına göre hazırladığımız okuma listesine göz atmayı da unutmayın.


Rahmi Koç Müzesi

Müzelerin yaz okulları çocuklar için keyifli birer seçenek. Hem müzelerin değerini öğrendikleri hem de keyifli etkinlikler yapabildikleri için çocukların severek gideceği kesin.

Yer: Rahmi Koç Müzesi


Erimtan Müzesi

Erimtan Müzesi’nin birbirinden keyifli etkinliklerle dolu programına bakmayı unutmayınız. Faydalı etkinlikleri, müzedeki eserler hakkında bilgilenmenin yanı sıra çocuklar için müzenin bahçesinde vakit geçirmek de keyifli olacaktır.

2. ve 3. Grup: 9-12 Temmuz/ 23-26 Temmuz
Yer: Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Batı Sanat Atölyesi

Batı Sanat Atölyesi sanatın pek çok dalının içinde olduğu yaratıcı yaz atölyeleri hazırlamış. Çayyolu tarafında oturanlar için güzel bir seçenek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Yer: Batı Sanat Atölyesi
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner kışlalı mah. 2840. Cad. No:8 Çayyolu


Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı
Beslenme Atölyesi

Bu keyifli atölye hem 7 yaş üstü çocuklar hem de anne-babaları için düzenleniyor. Sağlıklı beslenmenin öneminin anlatılacağı hem de güzel yemeklerin yapılacağı bu atölye kaçmaz. Detaylı bilgiye instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Yer: Gökyüzü Sanatsal İyilik Vakfı
Tarih: 7 Temmuz Pazar, 14.00/16.00
Adres: Alacaatlı Mahallesi, 3377. Sokak Bahçeci Konakları No:12


Çankaya Belediyesi Karikatür Atölyesi

Sanatı her açıdan destekleyen Çankaya Belediyesi yeni açtığı Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklar için Karikatür Atölyesi düzenliyor. Detaylı bilgiye hem Karikatür Atölyesi’nin hem de Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Yer: Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi
Tarih: 9-30 Temmuz Salı günleri/ tek günlük ve 4 haftalık şeklinde seçenekli
Adres: Or-An Mahallesi Zülfü Tiğrel Caddesi No:3


Atölye Martı

Atölye Martı’nın Kıpır Kıpır Felsefe, Let’s Talk, Kitap Kulübü ve Let’s Write Atölyeleri çocuklu aileler için keyifli ve de faydalı seçenekler sunuyor.

Yer: Trio Dans ve Sanat Akademisi
Tarih: 4-5-9-10 Temmuz
Adres: Barbaros Mah, Aynalı Çarşı, Tunalı Hilmi Cd. 89-90, Çankaya


Sinema: Oyuncak Hikayesi 4

Seriyi izleyenler için macera kaldığı yerden devam ediyor. Pixar, dünyanın ilk bilgisayar animasyonu “Oyuncak Hikayesi” filminden yaklaşık 20 yıl sonra serinin yeni bölümü ile hayranlarını heyecanlandırdı diyebiliriz. Bu macerada oyuncaklar, çılgınlar gibi oyuncak almak isteyen çocuklara güzel bir mesaj veriyor. Belki de bu filmle çocuklar kendi yaptıkları oyuncaklara daha fazla değer verirler.


Çocuklarınızla birlikte kaliteli bir etkinliğe, müzeye, sergiye, geziye gitmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz üzülmeyin. Çocuklarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip sarılmanız ve Ankara’nın tadını çıkarmanız yeter.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here