Çocuklu aileler için temmuz ayı; yıl boyu devam eden okul etkinliklerinin ve kursların bitmesi sebebiyle bir dönemin kapandığı, yeni bir dönemin de başladığı bir ay.  Anne ve babalar, çocuklarla daha çok zaman geçirecekler. Bu nedenle keyifli ve öğretici aktiviteler yapabilmek ya da farklı etkinikler keşfedip çocukları gönderebilmek daha da önemli.

Bakalım bu ay Ankara’da neler var?


Rahmi Koç Müzesi: Yaz Okulu 

Rahmi Koç Müzesi’nde yaz okulu deneyimi, 7-12 yaş aralığındaki müze seven ya da merak eden çocuklar için keyifli bir seçenek olabilir.
Tarih: 3-6 Temmuz 
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Rahmi Koç Müzesi


Erimtan Müzesi: Yaz Okulu

Erimtan Müzesi’nin de eğlenceli ve keyifli yaz okulu programı var. Uzun süren ve çok yoğun olan yaz okulları yerine kısa süreli ve farklı içeriği ile dikkat çekici bir seçenek.

Tarih: Temmuz ayında 3-6 Temmuz ve 17-20 Temmuz tarihlerinde iki ayrı grup var.
Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz. Etkinlik ücretlidir.
Yer:
Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi


Sinema: Bizim Köyün Şarkısı

İstanbul’da yaşayan Çınar, bir müzik yarışmasına katılmanın hayalini kurmaktadır. Fakat planları, babasının köye geri dönme kararıyla altüst olur. Çınar ve kız kardeşi Zeynep, köydeki hayata adapte olmaya çalışırken birbirinden komik durumlara düşerler. Sonunda şehirden uzakta edindikleri arkadaşları onlara dostluğun önemini gösterecektir. Çınar ve Zeynep köy hayatına alışabilecek midir? Peki yeni arkadaşlarıyla müzik yarışmasında hayallerine kavuşabilecekler midir? Güldür Güldür yazar ekibinin kaleminden çıkan ve şehir hayatından uzakta, dostluğun ve hayallerin hikayesini anlatan “Bizim Köyün Şarkısı” izleyiciyi çocukların eğlenceli, müzikli dünyasına götürüyor. Her yaştan izleyiciyi kahkahaya boğacak filmin başrollerinde, Güldüy Güldüy Çocuk oyuncuları ve konuk oyuncular yer alıyor. (Film tatil sebebiyle indirimli olarak yeniden gösterimde.)


Gezi Önerimiz: Neşeli Köy (Tepetaklak Ev)

Yapımı 6 ay süren 120 metrekarelik “Neşeli Köy Tepetaklak Ev” Ankara’da ilk, Türkiye’de ise ikinci olma özelliğini taşıyor. Bildiklerinizi unutturan ters evde çocuk oyun odası, genç çiftlerin oturma odası ve mutfak gibi farklı alanlar var. Ezber bozan bir deneyim vadeden bu köye mutlaka uğrayın.

Web sitesinden detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Adres: Eskişehir Yolu 28.km


Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi: Planetaryum Deneyimi

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi planetaryumunda, dev teleskoplardan alınmış görüntüler ve uzayla ilgili filmler küresel bir perdede izlenebiliyor. Dijital teknoloji sayesinde yıldız ya da gök cismileri çok yakından incelenebilir. Multimedya teknolojileriyle video, animasyon, müzik ve efektlerle çok zengin, eğlenceli ve bilimsel gösteriler sunulmaktadır.
Web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Adres: Misket Mahallesi 624/2 Sokak No:3 Mamak


Tiyatro: Küçük Prens

Kendi gezegenindeki çiçeğiyle pek anlaşamadığı için uzaklaşmaya karar veren, yolculuğu sırasında Dünya’ya da uğrayan Küçük Prens, Sahra Çölü’nde bir pilotla karşılaşır. Kimdir Küçük Prens? Neden sürekli sorular sorar? Gittiği diğer gezegenlerde kimlerle karşılaşmıştır ve neler öğrenmiştir? Bu oyunu izlerken çocuklar eğleniyor, büyükler ise hüzünleniyor çünkü ne kadar büyüdüklerini fark ediyorlar.
Tarih: 7 Temmuz
Biletler için buraya tıklayınız.
Yer:
Yunus Emre Kültür Merkezi
Adres: Emrah Mahallesi, Basın Cd. No:184 Keçiören


Bir Studio : Çocuklar için Yapım Atölyesi

Bir Studio, Türkiye’nin ilk yapım kampı için gençler ve çocuklara keyifli bir fırsat sunuyor. Kendi kulübesini tasarlamak, yapmak isteyenlere benzersiz bir deneyim vadediyor.
Yer: Bir Studio
Adres: Angora Evleri Sarmaşdolaş Sokak No: 15 Mutlukent Mah.


Kendini Keşfeden Küçük Adımlar

Terapötik oyunlar ve sanat etkinlikleriyle dolu bu atölyede, çocukları farklı oyunlarla eğlendirmenin yanı sıra; birçok açıdan psikolojik gelişimleri de takip edilecek ve ebeveynlerine çocukları hakkında ışık tutacak bilgilendirmeler yapılacak.
Yer: Olgu Psikolojik Danışma Merkezi
Adres: Meşrutiyet cad. Atıf Bey Apt. 31/11


Bültenimiz temmuz ayı boyunca güncellenecektir. Tekrar tekrar bakmayı unutmayınız. Çocuklarınızla bir etkinliğe, müzeye, sergiye gidebilmek için elinizden geleni yapmanıza rağmen gidemezseniz de üzülmeyin. Onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip, sarılmanız yeter. 

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here