Sevgili Ayşegül Hanım’ın(@ankaraetkinlik) daveti ile Tunalı Hilmi caddesi üzerinde yeni açılan Fungo Pizza&Kitchen’da tadım günündeydik. Konum olarak Tunalı Balıkçısı’nın eski yerine açılan yeni pizzacımız, içeri girer girmez bizi dekorasyonu ile büyüledi. Ahşap masaları, özgün duvar resimleri ve ağırlıklı olarak tercih edilen sarı rengi ile sıcacık bir ortam yaratılmış.

fungo-lavarla 1 (2)

Fungo isminde de yazdığı gibi pizza konusunda gerçekten iddialı. İtalya’dan gelen ustalar tarafından yapılmış bir mutfakları var. Pizza hamuru ve lezzeti konusunda da İtalyan tariflerine uyulduğu belli oluyor. Pizza’nın her türlüsünü bulabiliyorsunuz burada. Acı seven biri olarak “Pavorotti’nin Acısı”nı söyledim, lezzet olarak başarılıydı ama biraz daha acı olmasını isterdim. En sevdiğim ve bundan sonra hep yemeyi düşündüğüm %100 Sağlık  pizzası (tam buğday) şu ana kadar yediğim en lezzetli etsiz pizza idi. Özellikle kabak ve patlıcan mükemmel bir tat katmış, kesinlikle denemelisiniz!

fungo-lavarla 2

Pizzadan sonra gelen tatlılar ise güzel bir son oldu bizim için. Hepsi birbirinden güzeldi ama favorim “Limonlu Cheesecake” oldu. Ayrıca meyveli ve nutellalı pizza ise kesinlikle denenmesi gerekenlerden!

fungo-lavarla 3

Tunalı’ya gittiğinizde güzel bir pizza yemek isterseniz kesinlikle Fungo Pizza&Kitchen’a uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram hesabımızda sizleri bir sürpriz bekliyor, çekilişe katılarak hediye orta boy pizza kazanabilirsiniz! Şimdiden afiyet olsun..

Bu güzel tadım günü için Fungo Pizza&Kitchen‘a ve Ankara Etkinlik‘e teşekkür ederiz..

Denemeniz gerekenler;

Pizza: %100 Sağlık(tam buğday)

Tatlı: Limonlu Cheesecake

İçecek: Limonata

fungo-lavarla

Adres: Tunalı Hilmi Caddesi No: 106 / Çankaya

Facebook Sayfası

Instagram

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here