Evlilik başlı başına önemli bir karar ama zaman yaklaştıkça düğün detaylarının da ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Konsept, mekan, orkestra, pasta, yemek seçimi vesaire derken her şey maksimum 4 saat yaşanacak olan o özel gece için aylar öncesinden hazırlanıyor. Geriye dönüp bakıldığında ise elde somut olan tek şey video ve fotoğraflar oluyor. Hal böyle iken fotoğraf çekim yeri ciddi anlamda önem kazanıyor. Lavarla ekibinin evlilik aşamasında olan bir üyesi olarak bu süreçte kendi araştırmalarımdan ve dostlarımdan aldığım tavsiyeler ile sizlere güzel kareler yakalayabileceğiniz yerleri yazacağım. Eğer sizlerin de önerisi var ise lütfen yorum olarak eklemeyi unutmayın.

Not: Yazılan yerler herhangi bir sıraya göre yazılmamıştır. Ayrıca özel mülke giren yerlerde dış çekim için özel izin alınması gerekmektedir.

Botanik Park

Hem merkezi konumu hem de doğal ortamı ile düğün fotoğrafları için sıklıkla tercih edilen bir parktır. Çankaya Caddesi ile Cinnah Caddesi arasında 1970 yılında kurulan parkın ortasında bir havuz, çocuk bahçesi ve çiçek serası vardır.

Hacettepe Yeşil Vadi
Fotoğraf: Perihan Tekeli

Beytepe Kampüsü’nde bulunan Yeşil Vadi adeta Ankara’dan farklı bir yer hissi uyandırabilir. Doğa ile içe içe güzel kareler yakalayabileceğiniz yerlerden birisi. Fotoğraf çekimi için üniversiteden özel izin almak gerekiyor.

Eymir Gölü
Fotoğraf: Handan Yapılcan Çelikten

Kapalı mekanlardan kaçanlar, hafta sonlarını AVM’lerde harcamak istemeyenler en az 1 kere uğramışlardır Eymir’e. Göl ve orman manzarası ile her daim düğün fotoğrafları için ideal mekanlardan birisidir. Bu arada Eymir’de fotoğraf çekimi yapmak için ODTÜ rektörlükten dilekçe ile izin alınması gerekiyor.

Tuz Gölü
seyahatdergisi.com

Ankara’ya 1 saat mesafe bulunan Tuz Gölü, alternatif ve farklı kareler yakalamak isteyen çiftler için ideal. Bembeyaz bir zeminde siyah-beyaz kareler ya da suyun olduğu kısımlarda bol yansımalı fotoğraflar çektirebilirsiniz. Çıkan sonuçlar gittiğiniz yola değecektir.

50. Yıl Parkı
laankara.com

Ankara gökyüzü manzaraları ile de meşhur bir şehir. Dış çekimlerde göl ve orman manzarasından farklı olarak şehir ve gökyüzü manzarası isteyenler 50. Yıl Parkı’nda güzel kareler yakalayabilirler.

Dikmen Vadisi
anfa.com.tr

Bahar ve Yaz dönemlerinde her köşe başında bir gelin-damat görebilirsiniz. Dikmen Vadisi merkezi konumu, büyüklüğü ve havuzları ile güzel kareler yakalamanıza imkan sağlıyor.

Altınköy Açık Hava Müzesi
www.altinkoy.tc

Altındağ Belediyesi’nin hizmete soktuğu, 100 yıl öncesinin köy hayatını anlatmak üzere yapılan müzede köy kahvesinden tutun, ahırına, demircisine kadar her şey tüm detayıyla düşünülmüş ve parka yerleştirilmiş. İçeride bulunan yel değirmeni ise çok farklı bir renk katıyor. Müze olduğu için hizmet saatleri kısıtlı ve girişler ücretli, düğün çekimleri için ayrıca alınan ücret Haziran 2019 itibariyle kaldırıldı. Artık çekimler ücretsiz.

Yazıda geçen yerler umarım karar vermenizde yardımcı olur. Evlenme sürecinde olan herkese kolaylıklar diliyorum.

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here