Kasımın ilk haftasındayız. Vize zamanı yaklaştı. Editör kadromuzda öğrenci çok, biliyoruz… Kendilerine buradan selam ediyorum, her birine başarılar diliyorum öncelikle. Bir hafta içi gününde, elinizde kitaplarla ”2 gün kaldı ama yığınla konu var acaba ben ne yapacağım?” diyeceksiniz siz de muhtemelen (bizim editörler gibi). Sakin olun. Telaşa mahal yok. Biraz aşağıda kahveleriyle zihin açan, huzuruyla telaşı yok eden kahveciler listesi var. Her biri ders çalışmak için biçilmiş kaftan.

Herkese şimdiden başarılar diliyoruz!

1) Sloth

sloth-coffee-ankara-lavarla

Güvenlik Caddesi’nin sakin ve hoş detaylarından biri.  Yaklaşan vize/final döneminin kurtarıcısı olabilir. Tatlı sahipleriyle ara sıra sohbet eder, kafa dağıtırsınız. Müthiş güler yüzlü bir sahibesi var. İsmini Türkçe’de tembel hayvan olarak bildiğimiz sevimli bir hayvandan alıyor, sakinlik ve huzuru daha isim aşamasında temin ediyorlar yani.

Güvenlik Caddesi No:36 A.Ayrancı

2) Rispetto

rispetto-ankara-lavarla

İtalyanca ”saygı ve hürmet” anlamına geliyor Rispetto. Kahveyi toplayanlara, çiftçiye saygı duyulması gerektiğini düşünerek bu ismi uygun görüyorlar.  7. Cadde’nin huzurlu bir durağı yani kısaca. Aldığınız notları temize çekmek için birebir. Havuçlu kekleri, Alman cheesecake’leri de güzel atıştırmalıklar olabilir.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi 59.Sokak No:15/C Bahçelievler

3) Prod

prod-coffee-ankara-lavarla

Ufak bir mola anında yeni nesil kahve demleme tekniklerini sorabileceğiniz, bu konu hakkında sahipleriyle uzun uzun sohbet edebileceğiniz bir yer. Ama tatlı sohbete kendinizi kaptırıp dersleri unutmamanız lazım.

Azerbaycan Caddesi (Eski 3.Cadde) 49.Sokak No:10/B Bahçelievler

4) Padam

padamcoffee-ankara-lavarla

Kuğulu Park’ın sağında kalıyor. Kıtır’ın oradan giriyorsunuz, kahve kokularını takip ederek buluyorsunuz.  Ruh halinize en uygun masayı seçip, kitapları, defterleri yığıp güzelce çalışmaya başlıyorsunuz.

Atatürk Bulvarı 237/16 Kavaklıdere | +90 312 467 2326

5) Crop

crop-coffee-ankara-lavarla

Lezzetli kahveleri ve güzel iç mekan tasarımıyla zihin açıcı bir hali var buranın. Yer yer önünden geçip içeride ders çalışan insanları gördükçe mutlu oluyoruz. Bülten Sokak Crop’la güzelleşiyor resmen. Ayrıca Matruşka Tasarım’a ait ürünleri satın alma şansınız da var burada.

Bülten Caddesi No:18/B Kavaklıdere

6) Goofy’s

goofys-coffee-ankara-lavarla

Yine bir Bülten Sokak durağı. Malum Bülten Sokak hızla bu şehrin kahveciler sokağı oluyor. Goofy’s renkli, sıcak bir kahveci. İsmini mekan sahiplerinin sevimli köpeği Goofy’den alıyor. Ben olsam güzelce ders çalıştıktan sonra kendimi Goofy’i sevmekle ödüllendirirdim.

Bülten Sokak No:12/D Kavaklıdere | 0535 225 0825

7) Getto | Lounge (Yeni İsmi) 

getto-ankara-lavarla

**Aynı yerde Lounge Coffee & Music House ismiyle devam ediyor.
Getto, harika editörümüz Lizoğlan’ın güzel ifadesiyle ”3 hayalin 1 çatı altında isim bulmuş hali.” 3 eski arkadaşın kahveci açma hayallerinin gerçekleşmesi de diyebiliriz.  Burada ders çalışırken mekan sahiplerinin öğrencilik anılarını da dinlersiniz, umutsuz sınav dönemlerinde stresle nasıl başa çıktıklarını anlatırlar. Güzel olur.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi 60.Sokak No:11 Bahçelievler

8) Guzu

guzu-coffee-ankara-lavarla

Küçücük, lezzetli, sevimli bir kahveci olmasının yanında bir de sessiz sakin ve ders çalışan/kitap okuyan insan dostu. Yani yalnızca vize / final dönemlerini beklemenize gerek yok. Kafanızı dinleyip kitap okumak istediğiniz zamanlarda da gidebilirsiniz.

Bülten Sokak No:26/A Kavaklıdere

9) Aya (İlk Aya Ne Yazık Ki Kapandı)

aya-coffee-ankara-lavarla

Şirin amblemleri ve güzel isimleriyle Hoşdere Caddesi’nin sakin duraklarından. Bu şehrin belki de ilk ”3. dalga” kahvecilerinden biri. Aya, As You Are’ın kısaltması. Amblemin hikayesini de mekana gittiğiniz bir zamanda sormalısınız.

Güvenlik Caddesi No:70 A.Ayrancı

10) Kahve Akademisi

kahve-akademisi-ankara-lavarla

Bahçelievler’in en yeni durağı burası. Şimdiden gençlerin dikkatini çekti, odak noktası halini aldı bile. Mekanın iç tasarımı zaten ”Ders çalış…” diye iç sesinize sesleniyor. Kendinizi bir iki satır okumak zorunda hissediyorsunuz. Yani iyi bir motive kaynağı olabilir.

Bahçelievler Mahallesi 35.Sokak No:16/8 Bahçelievler | 0541 450 6861

11) Coffee Lab Kızılay

coffeelab-kizilay-lavarla

Öğrenci dostu tavırlarıyla ve geniş mekan imkanıyla gerçek bir ders çalışma kahvecisi olmuşlar. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, memurluk sınavları mağdurları, vize/final çalışanları yani kısaca tüm sınav zedelerin uğrak noktalarından biri. Sakin olmasının yanı sıra Ankara’nın göbeğinde ve ulaşması da çok kolay!

Atatürk Bulvarı No:141 Kızılay


<Bu içerik reklam değildir, herhangi bir ticari amaç gütmemektedir. Tüm hakları lavarla.com’a aittir.>

Bir Sosyal Sorumluluk Uyarısı

10 Yorumlar

  1. Listelediğiniz mekanlar birbirinden güzel gerçekten ama çok azı ders çalışmaya uygun. şehrin ortasında trafiğin dibinde ders mi çalışılır?

  2. Ayri sessiz odalari olan yeni kutuphane cafe mizi actik ders calismaya ve kitap okumaya bekleriz. Özgür kutuphane cafe konur2 sokak 27/1

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here